TOYP balvu saņēmuši 10 jauni, izcili Latvijas cilvēki

2016. gada 18. oktobrī svinīgā ceremonijā klāt esot Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim tika pasniegtas desmit TOYP Latvia balvas, godinot izcilus un jaunus cilvēkus Latvijā par izciliem sasniegumiem savā izvēlētajā darbības jomā. Tiešraide RIGA TV24 ēterā notiks 17.novembrī pl.19:00.

TOYP Latvia balvai tika nominēti vairāk nekā 100 kandidāti, no kuriem žūrija divās kārtās atlasīja desmit izcilākos.

Kultūras jomā JCI TOYP Latvia balvu saņēma pianists un komponists Vestards Šimkus, kā arī dramatiskā teātra režisore Laura Groza-Ķibere, savukārt Biznesa, ekonomikas un uzņēmējdarbības nominācijas laurus plūca SIA “Madara Cosmetics” līdzīpašniece, vadītāja Lotte Tisenhofa-Iltnere, zīmola “Amoralle” vadītāja Inese Ozola, vēsturiskā zīmola “Erenpreiss” atjaunotājs Toms Ērenpreiss, kā arī SIA “Autine” kalējs Jānis Nīmanis. Zinātnes un tehnoloģiju attīstības kategorijā balvu ieguva Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks Kaspars Kalniņš, startap uzņēmumu “Infogr.am” un “Fragmentic” veidotājs Uldis Leiterts, inženieris Kārlis Berkolds un “CHeeksUP” līdzdibinātāja, vadītāja Ilze Zaharāne.

 

Nacionālās atlases žūrijā šogad piedalījās: Aigars Rostovskis (LTRK prezidents), Ojārs Spārītis(Latvijas zinātņu akadēmijas prezidents), Vjačeslavs Dombrovskis (domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs), Liene Dambiņa (Bērnu slimnīcas fonda vadītāja), Ivars Ijabs (politikas zinātņu doktors un publicists ), Andris Vilcmeiers (uzņēmuma “Maxima Latvija” vadītājs), Liega Bernota(JCI Latvia senatore), Māris Sirmais (diriģents, VAK “Latvija” mākslinieciskais vadītājs), Juris Binde (uzņēmuma “Latvijas mobilais telefons” prezidents).

 

Ten Outstanding Young persons jeb TOYP Latvia ir starptautisks izglītojošs projekts, kuru organizē jauno līderu un uzņēmēju organizācija JCI Latvia sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameru. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu izglītošanos un iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības attīstībā Latvijā, iedvesmot viņus uz sasniegumiem savā izvēlētajā darbības jomā, būt labākiem līderiem un radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

TOYP balvas nominantus – jaunus profesionāļus vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kas sasnieguši ievērojamus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā, varēja pieteikt jebkurš Latvijas iedzīvotājs, aizpildot publiski pieejamu formu no 2016. gada 17. maija līdz 31.jūlijam.