Paziņots Latvijas kandidāts uz TOYP 2016 balvu pasaulē – Raimonds Elbakjans

Sestdien, 12. septembrī, Cēsīs JCI Latvia kongresa GALA pasākuma laikā svinīgā atmosfērā tika paziņots Latvijas kandidāts uz TOYP 2016 balvu pasaulē – Raimonds Elbakjans, lielākās ielu sporta un kultūras kustības Latvijā – projekta Ghetto Games idejas autors un vadītājs, Ratiņbasketbola federācijas prezidents, Latvijas jauniešu elks un autoritāte.

Daloties iespaidos, Raimonds Elbakjans sacīja: „Man personīgi un visai Ghetto komandai tas ir liels notikums un svarīgs brīdis. Kā Ghetto kustības līderis, es vēlot teikt, ka mēs cīnīsimies nākamgad par starptautisko TOYP balvu un godam nesīsim Latvijas vārdu pasaulē! Liels paldies!”

GALA pasākuma laikā TOYP Latvia balvas saņēmējiem tika pasniegtas pēc individuāla pasūtījuma izgatavotas TOYP Latvia nozīmītes.

GALA pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Tirdzniecības Rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, JCI Latvia 2015.gada prezidents Jānis Mūrmanis, A/S DIENA valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un JCI pasaules viceprezidents Džonatan Borg. Pēc pasākuma LTRK prezidents Aigars Rostovkis sacīja: „Pasākums Cēsīs ir radījis ļoti daudz patīkamas emocijas un es domāju,  ka Raimondam kā Ghetto līderim ir milzīgs potenciāls saņemt starptautisko TOYP balvu, tas dos viņam papildus motivāciju darīt vēl lielākas lietas! Kopumā esam ļoti apmierināti ar projekta rezultātiem šogad un jau sākam organizēties uz nākamo gadu vēl lielākā mērogā ar lielāku iedvesmu!

Labdarības projekta pirmais posms noslēdzās 26.augustā Jūrmalā ar Apbalvošanas ceremoniju svinīgā un sirsnīgā atmosfērā, kuras laikā 10 jauniem izciliem cilvēkiem, kuri ir sasnieguši izcilus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veicinājuši pozitīvas pārmaiņas Latvijas sabiedrībā, tika pasniegtas TOYP Latvia balvas. Šogad saņēma desmit jauni izcili cilvēki: Vita Brakovska – uzdrīkstēšanās un radošas darbības veicinātāja – pa visu Latviju ceļojošais „zināšanu eņģelis”, Liene Dambiņa – Bērnu slimnīcas fonda vadītāja, Raimonds Elbakjans – Lielākās ielu sporta un kultūras kustības Latvijā – projekta Ghetto Games idejas autors un vadītājs, Ratiņbasketbola federācijas prezidents, Latvijas jauniešu elks un autoritāte, Jāns Iklāvs – skolotājs, Latvijas skautu priekšnieks, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas (LSGCO) valdes priekšsēdētājs, Ogresgala 5. Skautu un gaidu vienības priekšnieks, Ināra Kehre – aktīva jaunatnes organizāciju brīvprātīgā un vairāku sociālo un labdarības projektu vadītāja, apbalvojuma “Laiks Ziedonim” vadītāja un fonda „Viegli” idejas līdzdibinātāja, Dana Narvaiša – aktīva alternatīvās izglītības veicinātāja, Cēsu Jaunās sākumskolas vadītāja un viena no tās veidotājām, Andris Rubīns – viens no spilgtākajiem radošās industrijas pārstāvjiem Latvijā, reklāmas aģentūras DDB Latvija izpilddirektors, līdzdibinātājs Latvijas pirmajam sociālajam uzņēmumam MAMMU, Ģirts Majors – lielākā mūzikas un mākslas festivāla Baltijā “Positivus” rīkotājs, koncertaģentūras Positivus Music vadītājs, koncertzāles “Palladium” līdzīpašnieks, Aminata Savadogo – viena no talantīgākajām jaunajām Latvijas dziedātājām, komponiste un dziesmu autore un Mārtiņš Sirmais – viens no izcilākajiem un radošākajiem latviešu pavāriem, “3 pavāru restorāns”, restorāna “3” un kafejnīcas – veikala “Sirmais un Dreibants” līdzīpašnieks.

Starptautisko labdarības projektu TOYP Latvia jau otro gadu kopā organizē biedrības Junior Chamber International Latvia (JCI Latvia) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ar mērķiveicināt jauniešu izglītošanos un iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības attīstībā Latvijā, iedvesmojot tos uz sasniegumiem savā izvēlētajā darbības jomā, būt labākiem līderiem un radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. TOYP – Ten Outstanding Young Persons, tulkojumā latviešu valodā nozīmē, Desmit izcili jauni cilvēki.

Labdarības projekta ietvaros gada laikā notiek vairāki pasākumi. Sākotnēji balvai TOYP tiek nominēti jeb pieteikti jauni izcili cilvēki vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri ir sasnieguši ievērojamus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veikuši pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. Desmit no nominantiem, kuri gūst augstāko žūrijas vērtējumu, tiek godināti TOYP Latvia Apbalvošanas ceremonijā. Viens no viņiem tiek izvirzīts pārstāvēt Latviju starptautiskajā līmenī- pieteikts kā TOYP pasaules balvas kandidāts. Turpmākā gada laikā visos Latvijas reģionos notiek TOYP Darbnīcas jeb balvas saņēmēju tikšanās ar jauniešiem, kuru laikā izskan balvas saņēmēju iedvesmojošie stāsti un notiek sarunas par izaugsmi, attīstību, dzīves izaicinājumiem un ceļu uz sasniegumiem.

Šogad Apbalvošanas ceremoniju ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un atklājot ceremoniju uzsvēra: “Katra Latvijas cilvēka sasniegums ir sasniegums mūsu valstij kopumā, un tas ir iemesls lepoties katram Latvijas iedzīvotājam. Esmu pārliecināts, ka Latvijas veiksmes stāsti un sasniegumi iedvesmos ikvienu – kam Latvija sirdī mīļa un dārga – domāt un darboties radoši un drosmīgi.”

Šogad starptautiskā labdarības projekta „TOYP Latvia” žūriju veidoja sabiedrībā savās jomās plaši pazīstami un respektabli profesionāļi: Transporta un sakaru institūta rektors Igors Graurs, zinātnieks un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, A/S “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, uzņēmējs un Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Garančs, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, profesors, starptautiski atzīts fiziķis Mārcis Auziņš, leģendārais hokeja vārtsargs Artūrs Irbe un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Labdarības projekta „TOYP Latvia” sadarbības partneri ir Baltic Beach Hotel, laikraksts „DIENA”, laikraksts „Dienas bizness”, portāls draugiem.lv, televīzija RIGATV 24.  Savukārt, projekta atbalstītāji ir IN-METAL, Galeria Riga, Baltic Travel Group, SACCO, Mans drēbju skapis, MAKE UP FOR EVER, Schwarzkopf, Coo Culte, TIMBERO.

JCI izcilus jaunus cilvēkus pasaulē apbalvo jau no pagājušā gadsimta 50. gadiem. Starp apbalvotajām personām ir vairāki simti pasaulē pazīstamu cilvēku vairāk nekā no 50 valstīm – Nelsons Rokfellers, Geralds Fords, Benigno Augino, Elviss Preslijs, Džons Kenedijs un daudzi citi.

No 2004. – 2014.gadam TOYP balvas saņēmēji Latvijā ir 20 jauni izcili cilvēki: Pauls Irbins, Marianna Milovska, Solvita Kosjukova, Māris Čačka, Georgijs Surkovs, Reinis Zīļevs, Dace Neiburga, Marija Naumova, Inese Voika, Kristīne Strada-Rozenberga, Andris Gobiņš, Nellija Ločmele, Zane Bērziņa, Renārs Erts, Inese Šubēvica, Jānis Bērziņš, Viesturs Silenieks, Andris Nelsons, Jānis Domburs, Māris Verpakovskis.

Junior Chamber International (JCI) ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas darbojas vairāk nekā 100 valstīs, apvienojot vairāk nekā 200 000 aktīvu biedru vecumā no 18 līdz 40 gadiem. JCI Latvijā tiek pārstāvēta kopš 1993. gada. Šobrīd JCI Latvia ir septiņas nodaļas: trīs Rīgā, pa vienai Cēsīs, Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī, un vairāk kā 130 aktīvi biedri..

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk kā 1400 individuāli biedri un vairāk kā 50 uzņēmēju biedrības.

Sagatavoja:

Anita Bižāne
TOYP Latvia pārstāve
Mob.t. +371 29232326
e-pasts: info@toyp.lv