Cēsīs notika pirmā lielā TOYP DARBNĪCA reģionos

Sestdien, 12.septembrī notika pirmā lielā TOYP LATVIA DARBNĪCA Cēsīs. Tā tika organizēta JCI Latvia Nacionālā kongresa laikā un tās ietvaros piedalījās aptuveni 80 jauniešiem no vairākiem Latvijas novadiem – Cēsīm, Liepājas, Jelgavas, Daugavpils, Krāslavas un Rīgas un citiem.

TOYP Darbnīcas devīze Cēsīs – TOYP Latvijas reģioniem!

Cēsīs ar jauniešiem tikās divi TOYP LATVIA 2014 balvas saņēmēji – sociālā uzņēmuma “LUDE” līdzdibinātāja un idejas autore Solvita Kosjukova un mākslinieks – grafiķis viens no Marka Rotko mākslas centra veidotājiem Māris Čačka un četri TOYP LATVIA 2015 balvas saņēmēji – viens no spilgtākajiem radošās industrijas pārstāvjiem Latvijā un līdzdibinātājs Latvijas pirmajam sociālajam uzņēmumam MAMMU Andris Rubīns, aktīva alternatīvās izglītības veicinātāja valstī, Cēsu Jaunās sākumskolas vadītāja un viena no skolas veidotājām – Dana Narvaiša,  lielākās ielu sporta un kultūras kustības Latvijā – projekta Ghetto Games idejas autors un vadītājs, ratiņbasketbola federācijas prezidents, Latvijas jauniešu elks un autoritāte – Raimonds Elbakjans, uzdrīkstēšanās un radošas darbības veicinātāja – pa visu Latviju ceļojošais „zināšanu eņģelis” – Vita Brakovska.

Atskatoties uz notikušo TOYP Darbnīcu balvas saņēmējs, viens no spilgtākajiem radošās industrijas pārstāvjiem Latvijā, reklāmas aģentūras DDB Latvija izpilddirektors, līdzdibinātājs Latvijas pirmajam sociālajam uzņēmumam MAMMU Andris Rubīns stāstīja, ka: „Iedvesma un enerģija rodas dodot, jo vairāk Tu dod, jo vairāk saņem pretī. Ja es pēc 10 gadiem cilvēku satikšu, un viņš man teiks „Andri, tas bija vērtīgi, man izdevās izdarīt to un to!”, tad tā ir mana alga, no kā es pārtieku, tie ir tie mani āboli, kas man tik ļoti garšo un priecē!”.

Labdarības projekta TOYP LATVIA ietvaros gada laikā notiek vairāki pasākumi. Sākotnēji balvai TOYP tiek nominēti jeb pieteikti jauni izcili cilvēki vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri ir sasnieguši ievērojamus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veikuši pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā. Desmit no nominantiem, kuri gūst augstāko žūrijas vērtējumu, tiek godināti TOYP Latvia Apbalvošanas ceremonijā. Viens no viņiem tiek izvirzīts pārstāvēt Latviju starptautiskajā līmenī- pieteikts kā TOYP pasaules balvas kandidāts. Turpmākā gada laikā visos Latvijas reģionos notiek TOYP Darbnīcas jeb balvas saņēmēju tikšanās ar jauniešiem, kuru laikā izskan balvas saņēmēju iedvesmojošie stāsti un notiek sarunas par izaugsmi, attīstību, dzīves izaicinājumiem un ceļu uz sasniegumiem.

Šogad Apbalvošanas ceremoniju ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un atklājot ceremoniju uzsvēra: “Katra Latvijas cilvēka sasniegums ir sasniegums mūsu valstij kopumā, un tas ir iemesls lepoties katram Latvijas iedzīvotājam. Esmu pārliecināts, ka Latvijas veiksmes stāsti un sasniegumi iedvesmos ikvienu – kam Latvija sirdī mīļa un dārga – domāt un darboties radoši un drosmīgi.”

Šogad starptautiskā labdarības projekta „TOYP Latvia” žūriju veidoja sabiedrībā savās jomās plaši pazīstami un respektabli profesionāļi: Transporta un sakaru institūta rektors Igors Graurs, zinātnieks un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, A/S “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, uzņēmējs un Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Garančs, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, profesors, starptautiski atzīts fiziķis Mārcis Auziņš, leģendārais hokeja vārtsargs Artūrs Irbe un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Labdarības projekta „TOYP Latvia” sadarbības partneri ir Baltic Beach Hotel, laikraksts „DIENA”, laikraksts „Dienas bizness”, portāls draugiem.lv, televīzija RIGATV 24. Savukārt, projekta atbalstītāji ir IN-METAL, Galeria Riga, Baltic Travel Group, SACCO, Mans drēbju skapis, MAKE UP FOR EVER, Schwarzkopf, Coo Culte, TIMBERO. JCI izcilus jaunus cilvēkus pasaulē apbalvo jau no pagājušā gadsimta 50. gadiem. Starp apbalvotajām personām ir vairāki simti pasaulē pazīstamu cilvēku vairāk nekā no 50 valstīm – Nelsons Rokfellers, Geralds Fords, Benigno Augino, Elviss Preslijs, Džons Kenedijs un daudzi citi.

No 2004. – 2014.gadam TOYP balvas saņēmēji Latvijā ir 20 jauni izcili cilvēki: Pauls Irbins, Marianna Milovska, Solvita Kosjukova, Māris Čačka, Georgijs Surkovs, Reinis Zīļevs, Dace Neiburga, Marija Naumova, Inese Voika, Kristīne Strada-Rozenberga, Andris Gobiņš, Nellija Ločmele, Zane Bērziņa, Renārs Erts, Inese Šubēvica, Jānis Bērziņš, Viesturs Silenieks, Andris Nelsons, Jānis Domburs, Māris Verpakovskis.

Junior Chamber International (JCI) ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas darbojas vairāk nekā 100 valstīs, apvienojot vairāk nekā 200 000 aktīvu biedru vecumā no 18 līdz 40 gadiem. JCI Latvijā tiek pārstāvēta kopš 1993. gada. Šobrīd JCI Latvia ir septiņas nodaļas: trīs Rīgā, pa vienai Cēsīs, Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī, un vairāk kā 130 aktīvi biedri.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk kā 1400 individuāli biedri un vairāk kā 50 uzņēmēju biedrības.

Sagatavoja: Anita Bižāne
TOYP Latvia 2015 projekta vadītāja
Mob.t. +371 29232326
e-pasts: info@toyp.lv