2015 TOYP Latvia Apbalvošanas ceremonija

Svinīgā un sirsnīgā atmosfērā noslēdzies starptautiskā labdarības projekta “TOYP Latvia” pirmais posms un apbalvoti Latvijas 10 jauni un izcili cilvēki vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri ir sasnieguši izcilus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veicinājuši pozitīvas pārmaiņas Latvijas sabiedrībā.

TOYP ir starptautisks labdarības projekts, ko Latvijā organizē biedrības Junior Chamber International Latvia (JCI Latvia) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ar mērķi veicināt jauniešu izglītošanos un iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības attīstībā Latvijā, iedvesmojot tos uz sasniegumiem savā izvēlētajā darbības jomā, būt labākiem līderiem un radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

Balvas 2015.gadā saņēma Vita Brakovska – uzdrīkstēšanās un radošas darbības veicinātāja – pa visu Latviju ceļojošais „zināšanu eņģelis”, Liene Dambiņa – Bērnu slimnīcas fonda vadītāja, Raimonds Elbakjans – Lielākās ielu sporta un kultūras kustības Latvijā – projekta Ghetto Games idejas autors un vadītājs, Ratiņbasketbola federācijas prezidents, Latvijas jauniešu elks un autoritāte, Jāns Iklāvs – skolotājs, Latvijas skautu priekšnieks, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas (LSGCO) valdes priekšsēdētājs, Ogresgala 5. Skautu un gaidu vienības priekšnieks, Ināra Kehre – aktīva jaunatnes organizāciju brīvprātīgā un vairāku sociālo un labdarības projektu vadītāja, apbalvojuma “Laiks Ziedonim” vadītāja un fonda „Viegli” idejas līdzdibinātāja, Dana Narvaiša – aktīva alternatīvās izglītības veicinātāja, Cēsu Jaunās sākumskolas vadītāja un viena no tās veidotājām, Andris Rubīns – viens no spilgtākajiem radošās industrijas pārstāvjiem Latvijā, reklāmas aģentūras DDB Latvija izpilddirektors, līdzdibinātājs Latvijas pirmajam sociālajam uzņēmumam MAMMU, Ģirts Majors – lielākā mūzikas un mākslas festivāla Baltijā “Positivus” rīkotājs, koncertaģentūras Positivus Music vadītājs, koncertzāles “Palladium” līdzīpašnieks, Aminata Savadogo – viena no talantīgākajām jaunajām Latvijas dziedātājām, komponiste un dziesmu autore un Mārtiņš Sirmais – viens no izcilākajiem un radošākajiem latviešu pavāriem, “3 pavāru restorāns”, restorāna “3” un kafejnīcas – veikala “Sirmais un Dreibants” līdzīpašnieks.

Savukārt, jau 12. septembrī viens no šiem desmit izcilajiem cilvēkiem tiks izvirzīts pārstāvēt Latviju un pretendēt uz balvu TOYP 2016 pasaules līmenī.

Svinīgo Apbalvošanas ceremoniju, kas notika Jūrmalā, “Baltic Beach Hotel” ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un atklājot ceremoniju uzsvēra: “Katra Latvijas cilvēka sasniegums ir sasniegums mūsu valstij kopumā, un tas ir iemesls lepoties katram Latvijas iedzīvotājam. Esmu pārliecināts, ka Latvijas veiksmes stāsti un sasniegumi iedvesmos ikvienu – kam Latvija sirdī mīļa un dārga – domāt un darboties radoši un drosmīgi.”

Uzrunājot Apbalvošanas ceremonijas viesus un balvas saņēmējus, LTRK prezidents Aigars Rostovskis uzsvēra, ka „Turpinot radīt un rādīt savus panākumu stāstus, ikvienam vajadzētu justies lepnam par saviem līdzcilvēkiem, lai kopā sasniegtu mērķi – ilgtspējīgu, skaistu, gudru un talantīgu Latviju”.

Savukārt, JCI Latvia 2015.gada prezidents Jānis Mūrmanis savā uzrunā atzīmēja, ka „Mums ir jālepojas ar ikvienu izcilu personību, jo tā mēs spēsim radīt jaunu mērķtiecīgu paaudzi ar augstu pašapziņu un motivāciju, kas spēs mūsu valsti un sabiedrību darīt bagātāku un ļaut tai lepni nest Latvijas vārdu pasaulē.”

Šogad starptautiskā labdarības projekta „TOYP Latvia” žūriju veidoja sabiedrībā savās jomās plaši pazīstami un respektabli profesionāļi: Transporta un sakaru institūta rektors Igors Graurs, zinātnieks un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, A/S “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, uzņēmējs un Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Garančs, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, profesors, starptautiski atzīts fiziķis Mārcis Auziņš, leģendārais hokeja vārtsargs Artūrs Irbe un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Pasākumā ar priekšnesumiem uzstājās tādi atpazīstami jauni mākslinieki kā Kristīne Prauliņa – daudzsološā Latvijas džeza dziedātāja, Ghetto Games konkursa uzvarētāja, Riga Jazz Stage 2014 Gran Prix ieguvēja, Miks Dukurs – talantīgs Latvijas dziedātājs, viens no televīzijas šova “Dziedošās ģimenes” līderiem, Jānis Reselis – daudzsološais mūziķis, saksofonists, Māris Ozols – plaši pazīstams Latvijas pianists, 3LIVE PROJECT – enerģisks un superpozitīvs mūziķu trio, kura sastāvā ir populārs dīdžejs, radio balss, pasākumu organizators un šova TV Zvaigzne finālists [Ex] da Bass, trompetes spēles virtuozs un maģistra grāda ieguvējs džeza mūzikas katedrā Normunds Piesis, kā arī intuitīvās mūzikas mākslinieks – perkusionists Einārs Latiševs. Pasākumu vadīja šobrīd Latvijā slavenākais šovbiznesa pāris – RīgaTV24 “sejas” Lelde Lietaviete un Aivis Ceriņš.

Labdarības projekta ietvaros gada laikā notiek vairāki pasākumi. Sākotnēji balvai TOYP tiek nominēti jeb pieteikti jauni izcili cilvēki vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuri ir sasnieguši ievērojamus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veikuši pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

Desmit no nominantiem, kuri gūst augstāko žūrijas vērtējumu, tiek godināti TOYP Latvia Apbalvošanas ceremonijā. Viens no viņiem tiek izvirzīts pārstāvēt Latviju starptautiskajā līmenī- pieteikts kā TOYP pasaules balvas kandidāts. Turpmākā gada laikā visos Latvijas reģionos notiek balvas saņēmēju tikšanās ar jauniešiem, kuru laikā izskan balvas saņēmēju iedvesmojošie stāsti un notiek sarunas par izaugsmi, attīstību, dzīves izaicinājumiem un ceļu uz sasniegumiem.

Labdarības projekta „TOYP Latvia” sadarbības partneri ir Baltic Beach Hotel, laikraksts „DIENA”, laikraksts „Dienas bizness”, portāls draugiem.lv, televīzija RIGATV 24.

Savukārt, projekta atbalstītāji ir metālapstrādes uzņēmums IN-METAL, tirdzniecības centrs Galeria Riga, tūŗisma kompānija Baltic Travel Group, finanšu konsultāciju uzņēmums SACCO, Mans drēbju skapis, MAKE UP FOR EVER, Schwarzkopf, Coo Culte.

Apbalvošanas ceremonijas filmēšanu nodrošināja RIGATV 24, pasākuma translācija notika 29. augustā pl. 21.00 RIGATV 24 kanālā un online: http://rigatv24.lv/.